poznawaj język niemiecki na kursie w Niemczech

Reimlingen – HI-Y2
Humboldt Institut

Reimlingen to niewielka miejscowość, położona w bliskiej odległości od średniowiecznego miasta Nördlingen. Zamki, pałace i fortece oraz piękno natury, połączone ze zdrowym klimatem - oto całe Reimlingen! Rejon znany jest z zapierających dech w piersiach widoków oraz niezwykłych formacji ziemskich, ufromowanych 15 milionów lat temu przez upadek meteorytu. Tutejszy park geologiczny jest unikatem na skalę europejską, przez co jest też główną atrakcją turystyczną.

Ośrodek, poprzez swoje położenie w pięknym parku, w oddaleniu od głównych ulic miejskich, pozwala studentom na swobodę poruszania się i zabawy. W pobliżu znajduje się także basen (kryty i na powietrzu). Mamy także dostęp do licznych obiektów sportowych czy sali gimnastycznej. W trakcie obozu można (za dodatkową opłatą) brać udział w treningach jazdy konnej w pobliskiej stadninie. Regulanie organizujemy także wycieczki rowerowe po okolicy na rowerach górskich, które są w posiadaniu szkoły.

W trakcie obozu uczestnicy kwaterowani są w pokojach 2-4 osobowych, z dostępem do własnej łazienki. W pokojach są także telewizory i dostęp do Wi-Fi. Współlokatorzy dobierani są ze względu na płeć, wiek i znajomość języka oraz różnorodność narodowości. Zapewniona pościel i ręczniki oraz możliwość prania rzeczy raz w tygodniu. Posiłki serwowane są na miejscu (śniadanie, obiad, kolacja i przekąska).

Oprócz ciekawych zajęć lekcyjnych, oferujemy uczestnikom możliwość wzięcia udziału w bogatym programie dodatkowym. Studenci uczestniczą w zajęciach sportowych (koszykówka, piłka nożna, jazda na rowerach góskich, pływanie na basenie, tenis itp.), artystycznych (rękodzieło, zajęcia teatralne), licznych grach i zabawach integracyjnych (gry planszowe, barbeque, ognisko obozowe, dyskoteka, zawody w ping-ponga itp.). Co sobotę organizowana jest wycieczka całodzienna, a w środku tygodnia - wycieczka półdniowa po atrakcjach regionu.

Przykładowe zajęcia dodatkowe:

basketball, cycling, dodgeball, fitness, football, handball, horse riding *, mountain biking, pool sports, sport in park, sports tournament, swimming, table tennis, tennis, volleyball, water sports

art and craft workshops, barbecue, bicycle tours, board games, city tour/walk, country walk/trekking, cultural activities, disco, drama workshops, football matches, games nights, guided city tours, guided walks, international evenings, quizzes, school party, shopping, sightseeing with a guide, theme workshops, hiking tours

Regensburg, Norymberga, Stuttgart, Monachium, Rothernburg

* zajęcia dodatkowo płatne

 

Uczestnicy kursu

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.