Wielka Brytania - kurs języka angielskiego

Cambridge – EC-Y5
EC English

Dziewięćdziesiąt kilometrów na północ od Londynu, pośród zielonej okolicy leży sławny ośrodek uniwersytecki - Cambridge. Atmosfera miasta jest kształtowana zarówno przez wspaniałą, dostojną architekturę college´ów, jak i studiujących tam, pełnych życia i energii studentów. Jest to doskonała lokalizacja dla młodych studentów, gdyż centrum miasta jest niewielkie, przyjazne i pełne różnorodnych atrakcji.

Lekcje odbywają się w nowoczesnym, dobrze wyposażonym budynku, w niedalekiej odległości od centrum, na terenie Abbey College. Ośrodek posiada m.in. własne centrum wypoczynkowe czy boiska sportowe.

Uczestnicy kursu mają możliwość zakwaterowania w starannie wybranych rodzinach brytyjskich lub też na terenie rezydencji uniwersyteckiej, w niewielkiej odległości od miejsca zajęć. Rezydencja (Tripos Court), znajduje się w bliskiej odległości od centrum miasta i miejsca zajęć (5 min pieszo). W przypadku zakwaterowania tutaj, studenci kwaterowani są w pokojach 1-osobowych z łazienkami en-suite (pokoje w mini-apartamentach, ze wspólnym salonem i kuchnią) i dostępem do Wi-Fi. Posiłki serwowane są w tutejszej stołówce studenckiej (z wyjątkiem weekendów czy całodziennych wycieczek - pakowany lunch). Na terenie rezydencji pralnia z suszarnią (na monety). W trakcie obozu w rezydencji zawsze mieszka wyznaczony opiekun grupy. W przypadku mieszkania u rodziny goszczącej, uczestnicy kwaterowani są w pokojach 2-3-osobowych; śniadania i kolacje serwowane są urodziny, lunch spożywany na terenie obozu (z wyjątkiem weekendów i całodziennych wycieczek - pakowany lunch). Rodziny są zlokalizowane w odległości do 50 min przejazdem komunikacją miejską.

Zajęcia prowadzone są w małych międzynarodowych grupach, przez doświadczonych w pracy z młodzieżą lektorów. W trakcie zajęć młodzież zdobywa konkretną wiedzę językową, szybko przełamuje barierę mówienia i przy okazji świetnie się bawi. Szkoła przykłada szczególną wagę do tego, aby język angielski był używany przy każdej możliwej okazji. Uzupełnieniem zajęć językowych jest bogaty program kulturalno-rozrywkowy (uwaga - studenci wybierający opcję zakwaterowania u rodziny, wieczory od piątku do poniedziałku spędzają z rodziną; reszta dni - zajęcia na kampusie). W każdym tygodniu przewidziane różnorodne aktywności:
- sportowe: mini-olimpiada, piłka nożna, siatkówka, koszykówka, tenis stołowy
- artystyczne: warsztaty teatralne, poszukiwanie skarbów, konkurs fotograficzny, talent show
- integracyjne: dyskoteka, karaoke, gry zespołowe
- wycieczki półdniowe: Cambridge, punting na rzece Cam, King's College, King's Chapel, Cambridge University Botanical Gardens
- wycieczki całodniowe: Londyn, Oxford, Stratford Upon Avon

Przykładowe zajęcia dodatkowe:

basketball, beach volleyball, bingo, cricket, dodgeball, sports tournament, volleyball, piłka nożna, frisbee

art and craft workshops, board games, city tour/walk, country walk/trekking, cultural activities, film evenings, football matches, games nights, guided city tours, international evenings, karaoke, museum visits, punting, quizzes, shopping, talent show, theme workshops

Oxford, London, Warwick Castle, Stratford upon Avon, Norwich *, Sea Life Centre *, Thorpe Park *

* zajęcia dodatkowo płatne

zobacz przykładowy plan tygodnia

Akredytacje

British CouncilEnglishUK

Uczestnicy kursu

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.