kursy języka hiszpańskiego w Hiszpanii - San Sebastian

San Sebastian – LAC-Y
Lacunza San Sebastian

San Sebastian to bardzo bezpieczne miasto i jedno z najpiękniejszych na świecie. Warto tu przyjechać z różnorodnych powodów. Miasto znajduje się bezpośrednio przy morzu - dostępne są tu aż 3 plaże, z czego dwie znajdują się w przepięknej zatoce, a jedna otwiera się bezpośrednio na otwarte wody. To także miejsce o bogatej kulturze - znajduje się tu wiele muzeów czy teatrów i odbywa się tu kilka festiwali muzycznych i festiwal filmowy. Nadto miejsce zachwyca doskonałą kuchnią, piękną architekturą z "Belle Epoque" czy przepięknymi widokami i otaczającą naturą.

Nasz obóz odbywa się w rejonie San Sebastian zwanym Gipuzkoa, w odległości zaledwie 15-minutowego spaceru od plaży 15 Ondarreta Beach. Oferujemy de facto obóz dwujęzykowy (hiszpański lub angielski lub hiszpańsko-angielski), gdyż na naszym obozie uczą się również dzieci z Hiszpanii (około 30% wszystkich uczestników, standardowo biorą udział lekcjach angielskiego).

Obóz odbywa się na terenie zamkniętego kampusu, oferującego znakomite warunki do nauki. Sale są jasne, przestronne, dobrze wyposażone. Sam ośrodek jest duży, z doskonałym zapleczem. Znajdują się tu m.in, boiska sportowe (piłka nożna, koszykówka, siatkówka, tenis ziemny), tor lekkoatletyczny czy sala gimnastyczna. Rezydencja, w której kwaterowani są studenci, również znajduje się na miejscu - oferowane pokoje 2-osobowe z łazienkami dzielonymi na korytarzach. W budynku liczne przestrzenie wspólne do wypoczynku (sala z grami planszowymi, salon z telewizorem itp.). Posiłki serwowane w nowoczesnej stołówce znajdującej się na kampusie.

Zajęcia odbywają się w godzinach rannych i przedpołudniowych, między 9:30 a 14:00 od poniedziałku do piątku. Blok między 9:30 a 13:00 to główny blok lekcyjny, w którym następuje przerwa na przekąskę (11:00-11:30). Ostatnia sesja, od 13:00 do 14:00 to czas na projekty grupowe, zaprojektowane tak, aby pracować nad umiejętnościami współpracy, kreatywności i rozwijaniu zdolności interpersonalnych z innymi studentami. Po lunchu przewidziany jest pakiet aktywności popołudniowych (do około 19:00). Gwarantujemy różnorodność zajęć - przykładowe aktywności to m.in. warsztaty sztuki i rękodzieła, podchody, poszukiwanie skarbów, gry zespołowe, aktywności sportowe, wyjście na plażę itp. Staramy się, by i te zabawy były okazją do ćwiczenia umiejętności językowych i nawiązywania nowych przyjaźni. Po zakończonych aktywnościach uczniowie mają czas wolny (nadzorowany), następnie jedzą kolację, by po niej znów mieć nieco czasu dla siebie (np. na odrabianie lekcji). W sobotę przewidziana całodzienna wycieczka po atrakcjach miasta, a w niedzielę organizowany jest czas wolny na kampusie z mnogością aktywności, w których można brać udział. Dla chętnych możliwe jest wykupienie dodatkowych opcji aktywności - odbywają się one zazwyczaj we wtorki i czwartki i obejmują takie programy jak:
- lekcje gotowania (jeden dzień w tygodniu; ok 4 godzin warsztatów zakończonych kolacją z przygotowanych dań; tylko w dwóch terminach obozów , dla dzieci między 14-17 rokiem życia - o szczegóły pytaj w Glossa; ok. 80 EUR za warsztat);
- surfing (2 razy w tygodniu, jedna sesja ok. 1,5h; w cenie wykfalifikowany instruktor, wyposażenie, transport na miejsce i ubezpieczenie; ok. 80 EUR/tydz.)
- piłka nożna (2 razy w tygodniu, jedna sesja ok. 1,5h; w cenie opieka trenerska, rozgrzewka, trening z omówieniem zasad i słownictwem sportowym; ok. 80 EUR/tydz.)

Przykładowe zajęcia dodatkowe:

basketball, beach games, beach volleyball, chess, dodgeball, football *, handball, sports tournament, surfing *, swimming, tennis, volleyball

art and craft workshops, board games, city tour/walk, cooking lessons *, country walk/trekking, football matches, guided city tours, guided museum tours, karaoke, school party, shopping, sightseeing with a guide, talent show, theme workshops

San Sebastian, Gipuzkoa

* zajęcia dodatkowo płatne

zobacz przykładowy plan tygodnia

Uczestnicy kursu

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.