Bad Schussenried - kurs języka niemieckiego

Bad Schussenried – HI-Y7
Humboldt Institut

Bad Schussenried to historyczne, klasztorne miasto z liczbą mieszkańców nie przekraczającą 8500 osób. Położone jest na pięknym, idyllicznym wzgórzu pomiędzy Jeziorem Bodeńskim a rzekami Dunaj oraz Iller.

Nasz ośrodek to nowoczesny kompleks, usytuowany pomiędzy uroczym parkiem i rozległymi, zielonymi terenami rekreacyjnymi. Dojście do centrum Bad Schussenried zajmuje zaledwie 5 min spacerem. Jesteśmy całoroczną szkołą z internatem, stąd nasze centrum posiada wszystko, co potrzebne: sale lekcyjne, miejsca do wypoczynku i rekreacji (np. sala gier z piłkarzykami, ping-pongiem i bilardem) czy rezydencję, w której kwaterowani są studenci. Na naszym terenie znajdują się także sale artystyczne, sala gimnastyczna, kryty basen z sauną, ścianka wspinaczkowa oraz wewnętrzne korty tenisowe (możliwość wykupienia indywidualnych treningów). Na zewnątrz mamy do dyspozycji tory lekkoatletyczne, boiska sportowe, jezioro (z kąpieliskiem) oraz własną rowerownię z rowerami górskimi.

Na obozie dzielimy młodzież na dwie grupy wiekowe: 10-13 i 14-17 lat. Obie mają zajęcia osobno, ale współdzielą ośrodek.

Studenci kwaterowani są w pokojach 2-osobowych w rezydencji znajdującej się bezpośrednio na kampusie. Wszystkie pokoje są en-suite (własna łazienka), mają też balkony. Uważnie dobieramy współlokatorów, łącząc ich pod względem ich znajomości języka, wieku i płci (dziewczęta i chłopcy kwaterowani osobno). Staramy się, by uczniowie dzielący pokój byli różnych narodowości, dzięki czemu mogą ćwiczyć niemiecki również poza salą lekcyjną. Posiłki (śniadanie, obiad i kolacja) serwowane są na tutejszej stołówce. Uczniowie mają także możliwość robienia prania, a pościel i ręczniki są gwarantowane i regularnie zmieniane.

W trakcie obozu, oprócz zajęć lekcyjnych, zapewniamy bogaty pakiet aktywności popołudniowych i wieczornych. Organizujemy zajęcia sportowe (koszykówka, siatkówka, badmington, pływanie, piłka nożna, jazda na rowerach, tenis, ścianka wspinaczkowa), zajęcia artystyczne i warsztaty (karaoke, gra na pianinie, malowanie koszulek, rysowanie, zajęcia plastyczne), zajęcia integracyjne i zawody (zabawy integracyjne, dyskoteka, mini-olimpiada) oraz wyjścia do miasta. Gwarantowana również wycieczka półdniowa w środy i całodniowa w trakcie weekendu (np. do Monachium, Lindau, Konstancja, Neuschwanstein, Sigmaringen, Ulm).

Uczestnicy kursu

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.