Florencja (Włochy) niesamowite miejsce na naukę języka języka włoskiego

Włoski Ogólny + Kultura Włoch (dla nauczycieli) – EPF-PCA
Europass Florence

OPIS KURSU:
Jesteś nauczycielem szukającym ciekawych tematów do nauki lub ciekawskim studentem? Ten kurs jest dla Ciebie! Nasz kurs języka włoskiego ogólnego z elementem kulturowym pozwoli Ci na zanurzenie się we włoskiej kulturze i wyjście poza szkolne stereotypy o nauce języka. Z jednej strony, jako nauczyciel, będziesz mógł wnieść powiew świeżości do swojej profesji poprzez ponowne wejście w skórę ucznia i możliwość obserwacji nowych metod i krytycznego podejścia do nauczanych treści. Jednocześnie będziesz mieć okazję do uczestnictwa w standardowym kursie języka włoskiego, połączonym z seminariami na temat włoskiej kultury.

Ten 2-tygodniowy kurs zawiera w sobie łącznie 40 porannych zajęć językowych (40 lekcji/tydz.), dostosowanych do Twojego poziomu językowego (skierowany jest zarówno dla początkujących, jak i już używających języka). Popołudniami zaś - uczestnicy biorą udział w wycieczkach z przewodnikiem czy sesjach na temat kultury Włoch.

Wraz z końcem kursu poszerzysz swoją wiedzę o języku włoskim poprzez obserwację i angażowanie się w autentyczną komunikację, praktykowaną codziennie, wspieraną przez nauczycieli i przewodników na wycieczkach. Twój warsztat językowy zostanie wzbogacony o nowe narzędzia do nauki. Jako nauczyciel będziesz w stanie spojrzeć na swój zawód bardziej krytycznie, produktywnie i entuzjastycznie. Dzięki możliwości porównania różnorodnych technik nauki i nauczania, z łatwością wybierzesz te, które najlepiej pasują do Twojej rzeczywistości.

W kursie, oprócz zajęć językowych, zawarte są także:
- 6 wycieczek z przewodnikiem po Florencji
- 2 zajęcia z gotowania
- 1 wycieczka całodniowa po Toskanii (takie kierunki jak: Piza, Siena, San Gimignano i Chianti)

DLA KOGO JEST TEN KURS?
Kurs skierowany jest przede wszystkim dla:
- nauczycieli (szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, zawodowe, dla dorosłych, szkoły specjalne)
- szkoleniowcy językowi
- doradcy zawodowi
- dyrektorzy, menagerowie i pracownicy szkół oraz administracji.

INNE INFORMACJE:
- Kurs skierowany jest głównie do uczestników programu Erasmus+.
- W cenie kursu zawarte zazwyczaj dwie aktywności kulturalne, w tym wycieczka całodniowa w trakcie weekendu (zazwyczaj sobota).
- Certyfikat: Aby otrzymać certyfikat po kursie, wymagane jest minimum 80% obecności na zajęciach.
- Harmonogram i rozkład zajęć: To szkoła ustala plan zajęć. Zajęcia odbywają standardowo od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:00 lub 14:00-19:00.
- Program kursu: Powyżej przedstawiony przykładowy program zajęć jest orientacyjny i może różnić się w zależności od trenera, który będzie go przeprowadzał, jak również od sugestii i próśb uczestników co do treści, które chcieliby uwzględnić w trakcie kursu. Dokładny plan zajęć wraz z harmonogramem przesyłany jest do uczestników na około tydzień-dwa przed kursem. Mail wysyłany jest przez nauczyciela prowadzącego zajęcia.

W przypadku chęci zapoznania się z bardziej szczegółowym programem kursu, prosimy o bezpośredni kontakt z przedstawicielami Glossa.

Przykładowe zajęcia dodatkowe:

cycling *, mountain biking *, tennis *, tango milonga *

art and craft workshops, bicycle tours *, boat cruises *, city tour/walk, cooking lessons *, country walk/trekking, guided city tours, guided museum tours *, guided walks, joga, museum visits *, orientation tour, walking tour, hiking tours

Pisa *, Chianti *, Venice *, Cinque Terre *, Museo dell’Opera del Duomo *, Medici Villas *, Uffizi Gallery *, Duomo, Piazzale Michelangelo, Ponte Vecchio, San Gimignano, Siena

* zajęcia dodatkowo płatne

Uczestnicy kursu

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.