Rzym - kurs języka włoskiego

La Dolce Vita - kurs 50+ – LER-SSC
Scuola Leonardo da Vinci Florencja

Ten kurs powstał z myślą o dojrzałych studentach. W jego trakcie nauka włoskiego odbywa się w przyjemnej, swobodnej atmosferze i łączy się z bogatym programem kulturalno-rozrywkowym. Rekomendujemy go wszystkim dorosłym, którzy pragną odświeżyć lub pogłębić swoje umiejętności językowe, a jednocześnie zasmakować "włoskich wakacji" poprzez uczestnictwo w różnych wydarzeniach np. gotowaniu włoskich potraw, wycieczkach do popularnych atrakcji turystycznych czy na wystawy do muzeów.

Program, zwany "La Dolce Vita" zorganizowany jest wokół dwóch części:
- Pierwsza część dedykowana jest nauce języka. Zajęcia odbywają się w godzinach porannych, od poniedziałku do piątku (4 zajęcia dziennie). Kurs ma na celu poprawę zdolności językowych, szczególnie w zakresie konwersacji oraz podnieść świadomość o włoskim stylu życia.
- Część druga, popołudniowa, dedykowana jest kulturze i rekreacji i w jej zakres wchodzi program popołudniowych i wieczornych aktywności. Możliwy jest wybór kursu 1- lub 2-tygodniowego (*program poglądowy, może ulec zmianie):
a) Kurs tygodniowy: wycieczka z przewodnikiem "Antyczny Rzym" (Pantheon, Capitol Hill, Markets of Trajan); muzeum Watykańskie; warsztaty ceramiki w zakładzie rzemieślniczym; degustacja wina; typowa kolacja rzymska
b) Kurs 2-tygodniowy: program z kursu tygodniowego + wycieczka weekendowa, całodzienna do centrum Tivioli (tu wizyta w jednej z willi i ogrodach imperatorskich); wizyta z przewodnikiem po największych atrakcjach Rzymu (Koloseum, Forum, Wzgórze Palatyńskie); wizyta w galerii sztuki; smakowanie "street food" w centrum Rzymu; lekcja gotowania; wizyta w galeriach sztuki współczesnej (Audytorium, MAXXI Muzeum); spacer po żydowskim getto; pożegnalna kolacja.

Pierwszego dnia kursu uczestnicy odbywają test językowy, na podstawie którego są przyporządkowywani do grupy o odpowiednim dla nich poziomie językowym.

Przykładowe zajęcia dodatkowe:

bowling *, cycling *, fitness *, golf *, horse riding *, tennis *

art and craft workshops, bicycle tours *, city tour/walk, conversation practice, cooking lessons *, dinner in a typical restaurant, extra grammar lessons, film evenings, guided museum tours *, guided walks, history lessons/workshops, joga *, pronunciation lessons/workshops, pub and restaurant evenings, wine tasting *

Tivoli *, Ostia Antica *, Castelli Romani *

* zajęcia dodatkowo płatne

Uczestnicy kursu

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.