Włochy - kurs języka włoskiego

Kurs 50+ - "La dolce Vita" – LEM-SSC
Scuola Leonardo da Vinci Florencja

Ten kurs powstał z myślą o dojrzałych studentach. W jego trakcie nauka włoskiego odbywa się w przyjemnej, swobodnej atmosferze i łączy się z bogatym programem kulturalno-rozrywkowym. Rekomendujemy go wszystkim dorosłym, którzy pragną odświeżyć lub pogłębić swoje umiejętności językowe, a jednocześnie zasmakować "włoskich wakacji" poprzez uczestnictwo w różnych wydarzeniach np. gotowaniu włoskich potraw, wycieczkach do popularnych atrakcji turystycznych czy na wystawy do muzeów.

Program, zwany "La Dolce Vita" zorganizowany jest wokół dwóch części:
- Pierwsza część dedykowana jest nauce języka. Zajęcia odbywają się w godzinach porannych, od poniedziałku do piątku (4 zajęcia dziennie). Kurs ma na celu poprawę zdolności językowych, szczególnie w zakresie konwersacji oraz podnieść świadomość o włoskim stylu życia.
- Część druga, popołudniowa, dedykowana jest kulturze i rekreacji i w jej zakres wchodzi program popołudniowych i wieczornych aktywności. Możliwy jest wybór kursu 1- lub 2-tygodniowego (*program poglądowy, może ulec zmianie):
a) Kurs tygodniowy: spacer orientacyjny po mieście; zwiedzanie z przewodnikiem "Museo della Scala" i dzielnicy Brera; warsztaty gotowania; uczestnictwo w koncercie muzyki klasycznej w operze; odwiedziny w “Foundation Giuseppe Verdi, the House for Musicians”.
b) Kurs 2-tygodniowy: program z kursu tygodniowego + wycieczka weekendowa co Como lub Werony; wizyta w kościele Santa Maria delle Grazie i zobaczenie "Ostatniej Wieczerzy" da Vinci lub wizyta w muzeum Leonarda da Vinci; spacer po dzielnicy Navigil (słynnej z galerii sztuk i licznych sklepów artystycznych); wizyta w Museo del Novecento; zakupy na via Monte Napoleone (ulica mody i sklepów Prêt à porter); typowy lunch ‘Aperitivo’.

Pierwszego dnia kursu uczestnicy odbywają test językowy, na podstawie którego są przyporządkowywani do grupy o odpowiednim dla nich poziomie językowym.

Przykładowe zajęcia dodatkowe:

aerobic *, bilard *, bowling *, cycling *, fitness *, golf *, horse riding *, squash *, tennis *, pływanie *

art and craft workshops, city tour/walk, concerts *, cooking lessons, country walk/trekking, cultural activities, cultural events and festivals, dinner in a typical restaurant *, guided city tours *, guided museum tours *, history lessons/workshops, international evenings, joga *, lectures on various topics, opera visit *, orientation tour, pub and restaurant evenings, school party, shopping, sightseeng, theme workshops, Ice Skating in winter *, Happy Hour *, International Week Party, La Scala Museum *, Museo del 900' *, Swimming pool during the summer *, Cinema at school, Cinema in Milan *, Lunch with the students *

Bergamo *, Venezia Carnival *, Pavia *, Certosa *, Como *, Verona *, Torre Branca, Mediolan

* zajęcia dodatkowo płatne

Uczestnicy kursu

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.