kursy języka francuskiego w Szwajcarii - Leysin

Leysin – ES-Y3
ESL

Zlokalizowany w Alpach Szwajcarskich, na wysokości 1263 m n.p.m., urokliwy resort Leysin jest także rejonem określanym jako "Tlen Alp". Jest to miejsce wyjątkowo słoneczne, stąd cieszy się niesłabnącą popularnością wśród tych, który kochają naturę, góry i wyjątkowe panoramy. Leysin jest lokalizacją turystyczną od więcej niż wieku. Znajduje się w odległości 30 minut od Jeziora Genewskiego i wspaniałych scenerii winnic Lavaux (znajdujących się na liście światowego dziedzictwa UNESCO). Miasto rozwijało się z czasem, inwestując m.in. w udogodnienia sportowe czy wypoczynkowe. Również dzięki temu zyskało także wyjątkowe tylko dla Szwajcarii określenie „Families Welcome”, które aplikuje się tylko do miejsc spełniających surowe standardy dotyczące jakości i bezpieczeństwa wydarzeń i aktywności organizowanych dla dzieci.

Nasza placówka w Leysin, dzięki swojej wyjątkowej lokalizacji, jest doskonałym miejscem do nauki dla młodych uczniów. Mogą się tu oni cieszyć świeżym powietrzem i dobrą zabawą przy jednoczesnym ćwiczeniu swoich ulubionych sportów oraz, oczywiście, efektywnej nauce języka. Centrum (“Le Central-Résidence”) mieści się w odległości „rzutu kamieniem” od głównej stacji kolejowej Leysin. Oferuje wygodne środowisko, odpowiednie do letnich wakacji w Alpach. Obejmuje m.in. odrestaurowane sale lekcyjne, restauracje z dobrą kuchnią, piękny i słoneczny taras, kryty basen oraz sale relaksu i gier. Pokoje, w których kwaterowani są studenci, są wykonane w typowym, alpejskim stylu. W jednej sypialni mieszka do 4 uczniów. Łazienki przy każdym pokoju (en-suite). Na terenie obozu jest także pielęgniarka (w wybrane dni tygodnia).

Na obozie uczą się dwie grupy studentów – juniorzy (8-14 lat) i nastolatkowie (13-17). O ile dzielą oni ośrodek, o tyle zajęcia językowe czy dodatkowe aktywności, jak również wycieczki, organizowane są dla nich oddzielnie.

Na obozie, oprócz zajęć językowych, gwarantowany pakiet aktywności pozalekcyjnych. Organizowane są różne aktywności sportowe (piłka nożna, siatkówka, tenis stołowy, pływanie, tenis, piesze wycieczki itp.), jak i kreatywne czy artystyczne. Wieczorami dzieci bawią się m.in. na barbeque, dyskotece, talent show czy podczas wieczoru filmowego. W środy organizowana jest wycieczka półdniowa, a w weekend wyjazdy półdniowe lub całodniowe w takie miejsca jak: Lozanna, Cailler Chocolate Factory, Gruyères lub Aquapark). Możliwe jest wykupienie rozszerzonych pakietów zajęć dodatkowych - tu m.in. dodatkowe indywidualne zajęcia językowe, tenis ziemny, jazda konna, sporty ekstremalne czy gotowanie. Ceny wahają si w granicach od 130 do 300 CHF/tydz.

Przykładowe zajęcia dodatkowe:

adventure sports *, badminton, basketball, beach volleyball, bilard, cycling, dodgeball, extreme sports *, football, handball, hockey, horse riding *, mountain biking *, mountain hiking, pool sports, sports tournament, swimming, table tennis, tennis *, volleyball, water sports

art and craft workshops, barbecue, bicycle tours, cinema afternoon/evening, city tour/walk, cooking lessons *, country walk/trekking, cultural activities, disco, film evenings, football matches, guided walks, shopping, sightseeng, theme workshops, hiking tours

Montreux, Château de Chillon, Vevey, Alpine Zoo, Lausanne, Geneva

* zajęcia dodatkowo płatne

zobacz przykładowy plan tygodnia
choose course option:

Uczestnicy kursu

Do you have any questions? Fill in the form or call: +48 12 352-12-09.