HOME
KONTAKT
PL | EN | DE | ES | FR | RU


SERIA PODRĘCZNIKÓW

do nauki
języka polskiego
dla obcokrajowców

SERIA „JUNIOR”

dla dzieci
i młodzieży
w wieku 10–15 lat


„POLSKI krok po kroku 1”

Podręcznik „POLSKI krok po kroku 1” obejmuje 26 rozdziałów i jest przeznaczony na około 120 jednostek lekcyjnych. Do podręcznika dołączona jest płyta z nagraniami mp3 obejmująca blisko 3 godziny nagrań dialogów, tekstów i ćwiczeń.

Sprawdź przykładowe lekcje z poziomu 1

Autorzy: Iwona Stempek, Anna Stelmach, Sylwia Dawidek, Aneta Szymkiewicz
Poziom: A1/A2
Wydawnictwo: Polish-courses.com, ul. Dietla 103, 31-031 Kraków
Rok wydania: 2013 (pierwsze wydanie w 2010 r.)
Cena: 79PLN / 23EUR / 32USD / 22 GBP
Język: ogólny
Sprawności: rozumienie ze słuchu, pisanie, ćwiczenie słownictwa , mówienie, czytanie, ćwiczenie gramatyki, ćwiczenie wymowy
ISBN: 978-83-930731-0-8
EAN: 978-83-930731-0-8

„Polski, krok po kroku”, jest w chwili obecnej bodaj najbardziej nowoczesną i uniwersalną publikacją na rynku. Pisany tylko po polsku, by od pierwszej lekcji zanurzyć studentów w nowym języku i zmobilizować do jego używania, doskonale sprawdza się tak w grupach międzynarodowych, jak i na zajęciach indywidualnych. Z powodzeniem może być wykorzystywany na kursach intensywnych jak również na kursach semestralnych prowadzonych na uczelniach.

Jego atutem są przejrzyste tabele gramatyczne, intuicyjne wyjaśnianie zagadnień gramatycznych w dialogach, bogactwo leksyki, dobra jakość i naturalne brzmienie nagrań. Bardzo atrakcyjna szata graficzna, pomyślana została tak, by nie tyle zdobić, co stwarzać nowe okazje do mówienia. Komunikacja jest nadrzędnym, konsekwentnie realizowanym poprzez wszystkie sprawności celem książki.
W kontekst komunikacyjny wplecione są zagadnienia gramatyczne, ćwiczenia automatyzujące mają często postać dialogów, a same dialogi i teksty brzmią bardzo naturalnie.
Studenci docenią też z pewnością fabularną oprawę podręcznika. Przedstawia on przygody czwórki bohaterów, którzy przyjechali do Krakowa na kurs języka polskiego, a zarazem niepowtarzalne wakacje i tu poznają miasto, załatwiają różne sprawy, gotują, zakochują się...

Jako pierwszy na rynku e-coursebook, podręcznik stwarza szerokie możliwości studentom, jak i nauczycielom.
Studenci mają możliwość korzystania z niego jako z samouczka, gdyż online udostępnione są tłumaczenia poleceń, klucz do ćwiczeń, komentarze gramatyczne w kilku językach oraz multimedialny słownik ze specjalnym systemem zapamiętywania słówek.

Dla nauczycieli online dostępne są dodatkowe materiały audio i bogatą bazę dodatkowych ćwiczeń i materiałów (2500) z wyszukiwarką, co bardzo ułatwia dostosowanie lekcji do indywidualnych potrzeb uczniów. Jest wreszcie podręcznik nauczyciela z uwagami metodycznymi i propozycjami gier aktywizujących oraz komentarze gramatyczne.

Zobacz przykładową treść