HOME
KONTAKT
PL | EN | DE | ES | FR | RU


SERIA PODRĘCZNIKÓW

do nauki
języka polskiego
dla obcokrajowców

SERIA „JUNIOR”

dla dzieci
i młodzieży
w wieku 10–15 lat


"Zeszyt ćwiczeń junior 1" - dostępny już w sierpniu 2016!

Szanowni Państwo, Z przyjemnością informujemy o publikacji zeszytu ćwiczeń do podręcznika "POLSKI krok po kroku - junior 1". W sprzedaży będzie dostępna od połowy sierpnia 2016r. Szczegółowe informacje już wkrótce!

Nowoczesna seria podręczników

Seria „POLSKI krok po kroku”, jest w chwili obecnej jedną z najbardziej nowoczesnych i uniwersalnych publikacji na rynku. Podręczniki publikowane od 2010 roku w chwili obecnej są również najchętniej kupowanymi podręcznikami na całym świecie. Podręczniki pisane są tylko po polsku, by od pierwszej lekcji zanurzyć studentów w nowym języku i zmobilizować do jego używania. Doskonale sprawdzają się zarówno w grupach, jak i na zajęciach indywidualnych. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane na kursach intensywnych w szkołach językowych, jak również na kursach semestralnych prowadzonych na uczelniach oraz w ramach szkoleń w firmach.

Po pierwsze - komunikacja

Atutem serii „POLSKI krok po kroku” są przejrzyste tabele gramatyczne, intuicyjne wyjaśnianie zagadnień gramatycznych w dialogach, bogactwo leksyki, oraz dobra jakość i naturalne brzmienie nagrań. Bardzo atrakcyjna szata graficzna została pomyślana tak, by nie tyle zdobić, ale przede wszystkim stwarzać nowe okazje do mówienia. Komunikacja jest nadrzędnym, konsekwentnie realizowanym celem książki. W kontekst komunikacyjny wplecione są zagadnienia gramatyczne, ćwiczenia automatyzujące mają często postać dialogów, a same dialogi i teksty brzmią bardzo naturalnie.

Sprawdź przykładowe lekcje z poziomu 1

Interesująco

Studenci docenią też z pewnością fabularną oprawę podręczników. Seria opisuje przygody piątki bohaterów, którzy przyjechali do Krakowa na kurs języka polskiego. Spędzając w Polsce niepowtarzalne wakacje, poznają miasto, stawiają czoła codziennym problemom, gotują, zawierają przyjaźnie, zakochują się...

Materiały online

Jako pierwszy na rynku e-coursebook, każdy podręcznik z serii stwarza szerokie możliwości studentom, jak i nauczycielom. Studenci mają możliwość korzystania z niego jako z samouczka - online udostępnione są tłumaczenia poleceń, klucz do ćwiczeń, komentarze gramatyczne w kilku językach oraz multimedialny słownik ze specjalnym systemem zapamiętywania słówek.
Dla nauczycieli dostępne online są dodatkowe nagrania i bogata baza dodatkowych ćwiczeń oraz materiałów z wyszukiwarką, co bardzo ułatwia dostosowanie lekcji do indywidualnych potrzeb uczniów. Do każdej lekcji dostępny jest ponadto: podręcznik nauczyciela z uwagami metodycznymi, gry aktywizujące, testy sprawdzające, komentarze gramatyczne.

Jakość

Seria podręczników do nauki języka polskiego jako obcego „POLSKI krok po kroku” została opracowana z uwzględnieniem standardów wymagań egzaminacyjnych Państwowej Komisji Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego.

Współpraca z księgarniami

Iryna Klochenko, tel +48 12 429 40 51 w. 25, iryna.klochenko@glossa.pl